3D Tarama ile Sanata Başka Bir Dokunuş!

Sanat, iletişim kurmanın, kendimizi daha iyi anlamanın ve yaratıcılığımız aracılığıyla öğrenmenin bir yolu olarak kabul edilir; ve doğru araçlarla bunu geliştirmek ve yaratıcılığın bambaşka bir seviyesine taşımak mümkündür. 3D tarama gibi yeni teknolojiler, üretim sahasında, tıpta veya hatta sanatsal bir ortamda günlük sorunların çözülmesine yardımcı olmaktadır.
Ken Coleman, bizimle bu yaratma dünyasını keşfediyor. Einstar 3D taramanın yardımıyla, gerçek ve kurgusal unsurları bir araya getirerek 80'lerden ilham alan bilim kurgu eserleri oluşturuyor.
Ken Coleman Hakkında
Ken Coleman, Martins için dijital sanatçı olarak çalışmakta ve Clonmel Digital Campus'ta oyun sanatı ve tasarımı konusunda ders vermektedir. Elde taşınabilir 3D tarama cihazlarını keşfettiğinde, bu deneyimden ve elde ettiği sonuçlardan keyif almaya başladı.
O zamandan beri, 3D tarama teknolojisini kullanarak aksiyon figürleri, insanlar ve günlük nesneleri tarayarak farklı eserler oluşturuyor. İş akışında dijital ve geleneksel araçları karıştırıyor ve 80'ler pop kültüründen, nostaljiden, fanteziden, gerçeküstücülükten ve günlük hayattan ilham alıyor.
3D Tarama ve Tasarım İş Akışı
Zırhlar ve oyuncak silahları gibi nesneleri tarayabilmek için, Einstar'ı EinScan-SE'nin dönüş tablası ile birleştiriyor. Projenin yanı sıra, Einstar aynı zamanda Ken'e bulunan, yapılan veya el yapımı nesneleri tarayarak dijital kütüphanesine eklemesini ve bilim kurgu sahneleri yapmak için kullanabileceği 3D yeni nesneler oluşturmasını sağlıyor.
Bu durumda, arkadaşının portresini tarayarak daha sonra modelleme yazılımı Keyshot for ZBrush'ta manipüle ediyor ve aksiyon figürlerinin parçalarını ekleyerek bilim kurgu savaş sahnelerinin karakterlerini oluşturuyor.
Dönüş tablası küçük nesneleri tarayabilmesine olanak sağlarken, Einstar ona uzay gemileri, heykeller ve insanlar gibi büyük nesneleri tarayabilmesi ve sanat eserleri için kullanabileceği yeni bir dijital kütüphane oluşturabilmesi konusunda yardımcı oluyor.
"Ve bu çok eğlenceli çünkü 3D sanat ve dijital sanat alanında figürlerinizi özelleştirme imkanı sunuyor." - Ken Coleman
Son düşünceler
"Eğer zaten bir dönüş tablası cihazınız varsa ve bunu alırsanız, daha büyük nesneleri tarayabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeye sahip olursunuz: kaleler, uzay gemileri, insanlar. Bu koleksiyonları sanat eserlerinizde veya tek başına kullanabileceğiniz kütüphanelerinize ekleyebilirsiniz. Bu, güzel sanat heykelciliği için harika bir seçenek. 3D şekillendirme konusunda oyununuzu yükseltmek ve bilgi toplamak için bir temel olarak kullanmak isteyenler için harika bir araç." - Ken Coleman