Mimari Alanda 3D Yazıcı Kullanımı

MİMARİ MAKETLERDE 3D BASKI NEDEN KULLANILIR?

Eğer mimari projenizin bilgisayar ortamında hazırlanmış 3D Modeli varsa 3D Yazıcılar ölçek maketin üretiminde size oldukça hız kazandırmaktadır. 3D Yazıcılarda bulunan renkli üretim seçeneğiyle mimari projenizi kısa sürede istediğiniz ölçekte ürettirebilirsiniz.

Bunun yanında 3D Yazıcıların mimari maket tarafında tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri de bazı maketlerin geleneksel yöntemlerle üretilemeyecek olmalarıdır. Düz yüzeylerden oluşmayan maketler de 3D Yazıcılar el işçiliğini minimuma indirerek tasarımlarınızı başarıyla ölçek modele dönüştürmenize olanak sağlar.

3d yazıcı ile mimari maket

MİMARİ MAKETLERDE HANGİ MATERYAL KULLANILIR?

Mimari maketlerde tercih edilen malzemeler ihtiyaca göre çeşitlilik göstermektedir. Eğer ölçek çok küçük ve detay yüksekse burada SLA teknolojisi tercih edilmekte ve reçine malzeme kullanılmaktadır. Eğer renkli 3D Baskı ihtiyacı varsa, kumtaşı malzeme kullanılmaktadır. Eğer maliyet önemliyse ve tasarımlar geometrik olarak zor değilse PLA, ABS gibi termoplastikler FDM yöntemiyle üretilebilir ve ihtiyaca göre daha sonradan renklendirilebilinir.

TALEP FORMU