3D Yazıcı ile Son Kullanıcı Ürünleri

TÜKETİCİ ÜRÜNLERİNDE 3D BASKI NEDEN KULLANILIR?

Tüketici ürünleri sektöründe faaliyet gösteren firmalar pazarın talepleri doğrultusunda her geçen gün yeni ürünler geliştirmektedirler. Bu ürünleri hızlıca piyasaya sürmek, fuarlarda sergilemek ve müşterilerden geri bildirim almak son derece önemlidir. Böylece seri üretim maliyetlerine katlanmadan üründe revize yapabilirler. 3D Yazıcıların sunduğu hız ve maliyet avantajı ise firmalara oldukça avantaj sağlamaktadır. Geliştirdikleri ürünleri kısa sürede somut halini görebilir, ergonomi testlerini uygulayabilir, gerekişe üzerinde revizeye gidebilirler. Bu da firmalara ürün geliştirmede özgürlük kazandırmakta, rekabet avantajı sağlamaktadır.

Beyaz eşyadan, mutfak araç gereçlerine kadar birçok sektörde geliştirilen ürünlerin üretiminde 3D Yazıcılar aktif olarak kullanılmaktadır.

TÜKETİCİ ÜRÜNLERİNİN 3D BASKISINDA HANGİ MALZEMELER KULLANILIR?

Tüketici ürünleri üretiminde 3D Yazıcılarda kullanılan malzeme farklılık göstermektedir. SLS teknolojisinde kullanılan nylon12, SLA teknolojisinde kullanılan reçine ya da FDM teknolojisinde kullanılan ABS, PLA termoplastikleri en fazla tercih edilen malzemelerdir. Bu malzemelere üretim sonra ardıl işlem uygulanabilir ve üretilen ürünler müşterinin istediği gibi son ürün görüntüsünü alabilir.

TALEP FORMU