3D Yazıcı ile Maket Yapımı

ÜRÜN MAKETİNDE 3D BASKI NEDEN KULLANILIR?

Yeni tasarlanan bir ürünün maketini görmek seri üretim öncesi oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu size olası hataları önceden fark etmenize ve ürünü geliştirmenize yardımcı olmaktadır. 3D Baskı ise bu noktada fiyat ve hız avantajından dolayı ise en büyük kolaylığı sağlayan teknolojidir.

HANGİ MALZEMELER KULLANILIR?

Ürün maketinde malzemeler kullanılacak 3D Baskı teknolojisine göre farklılık göstermektedir. Aynı ürün üzerinde birden farklı malzeme kullanılabilmektedir. Burada karar verilirken projenin amacı göz önünde bulundurulmaktadır. İşlevsel olarak mı kullanılacak, yoksa sadece görsel amaçlı mı kullanılacak bu gibi soruların cevabı 3D Baskıda kullanılacak teknoloji ve malzemeyi doğru seçmemizi sağlamaktadır.

3D YAZICILARIN KALİTESİ YETERLİ Mİ?

Tüm 3D Yazıcılar katmanlı imalat tekniğine göre üretim yaptıklarından dolayı 3D Baskısı alınan ürünlerin dokusu katman katman olmaktadır. Fakat endişe etmenize gerek yok. Çünkü 3D Baskı sonrası elde edilen ürünlere yüzey işlem (zımpara, macun, boya) uygulanarak ürün son haline getirilmektedir. Ve sizin tam beklentinizi karşılayacak düzeye ulaşmaktadır.