Metaverse için dijital ikizinizi nasıl oluşturursunuz ?

Metaverse'nin tamamen sınırsız bir şekilde benimsenen, fiziksel olarak malzeme olmayan ancak sanal gerçeklik aracılığıyla görünen hiper gerçek 3D bir dünya olduğunu gördük. Bu, sadece mekân için değil, kendimiz için de sınırsız hayal gücü ve yaratıcılık sağlar. Gerçek bir benliğinizi sanal bir mekânda görmeyi hayal edebilir misiniz? 
Will Huff, bunu Einstar 3D Tarayıcı ile gerçekleştirdi.
Will Huff Hakkında
Will Huff, sinema endüstrisinde 30 yılı aşkın süredir efekt sanatçısı olarak çalışmaktadır. 2015 yılında, robot-insan etkileşimine odaklanan "Robomotics" adlı bir robotik şirketi kurdu. Her iki sektörde de varlıklar oluşturmak için 3D dijital araçlara ihtiyaç duyar. "Benim iş akışımda, gerçek dünyayı yakalamak ve bu nesneleri dijital ortama taşımak gerekiyor. Bu araçlar arasında fotogrametri, ışık, artırılmış gerçeklik ve hatta 3D tarayıcılar bulunabilir. Ancak bu araçları kullanmanızın amacı ne olurdu?" Will, gerçek bir örneği keşfetmeye karar verdi: Metaverse.
Süreç ve amaç
Will Huff tarafından izlenen süreç, 3D tarama ile başlar ve taranan modelin Unreal Engine'de analiz edilmesiyle devam eder ve son olarak Metaverse için büyük bir özelleştirme ile sona erer.
Bu süreçteki temel amaç, taranan bir kişinin gerçek verilerine sahip 3D taranmış bir model elde etmek ve daha sonra bunu Metaverse için oynanabilir bir avatar haline dönüştürebilmektir.
1.Adım - 3D Tarama
İlk adım, kişinin başını 3D tarayarak yapılır. Will, topladığı verileri görmek için monitöre dikkatlice bakarak tarama yapar ve yeterli veriye sahip olduğunda vücut taramasına başlar. Bu durumda, vücut taraması sonraki modelin referansı oluşturmak için yapılır. Ardından, her iki taramayı da Zbrush'a aktarır ve taramaları Unreal Engine için hazırlar.
"Temel olarak, burada yaptığım şey, saçı yüzden ayırmak, saçı temizlemek ve başın üstünü düzleştirmek."
Yan yana karşılaştırma.
2.Adım - Unreal Engine Analizi (Metahuman Identity ile)
Unreal Engine 5'e aktarıldıktan sonra, Will, Metahuman Identity adlı bir Metahuman eklentisi başlattı. Bu eklenti, gözler, dudaklar ve yanaklar gibi önemli özellikleri tanımlama imkanı sağlar. Metahuman rehberlerinin modelin topolojisiyle uyumlu olduğundan emin olmak önemliydi. Ardından, kimlik çözümünü kullanarak bir Metahuman başını küçülttü ve topolojinin eşleştiğinden emin oldu. Metahuman yazılımı hala beta sürümünde olduğu için vücut tipleri için sınırlı seçenekler sunar.
Unreal Engine Analizi (Metahuman Identity ile)
 
3.Adım - Metahuman Creator'da Model Özelleştirme
Will, modeli hazırladıktan sonra, yüzü değiştirmeye başlayabileceği Metahuman Creator adlı web uygulamasını açtı. Yazılım hala beta sürümünde olsa da, modeli özelleştirmek için birçok seçenek bulunmaktadır ve bu durumda Will, Einstar ile edindiği bir gerçek kişinin 3D verileriyle çalışmaktaydı.
Metahuman Creator'da Model Özelleştirme
Bu yazılım ile kişinin kişiliğini eşleştirmeye, farklı saç modelleri, makyaj ve kıyafetler keşfetmeye ve ardından yüz ifadeleri gibi modeli harekete geçiren bazı hareketler denemeye çalıştı.
Bu sürecin final adımı, modeli dışa aktararak ve onu yeniden Unreal Engine'e getirerek onu metaverse'te hayata geçirmekti.
Son düşünceler ve fırsatlar
"Einstar, bu yüksek hassasiyetli 3D dijital ürünlerin alanında 18 yıllık araştırma ve geliştirmeye dayanan tam bir özellikli ve çok yönlü bir tarayıcının SHINING aracılığıyla harika bir katkısıdır. EXStar yazılımı da büyük nokta bulutu kümeleriyle başa çıkabilme yeteneğiyle etkileyicidir. Metaverse'de AI ve yıldız için birçok kullanım durumu vardır. Ancak, bunu keşfetmenizi size bırakacağım." - Will Huff