Poliamid Nedir?

Teknoloji

Poliamid malzeme kullanan 3D Yazıcılar SLS teknolojisine sahiptir. SLS (Selective Laser Sintering) teknolojisinde 3D Yazıcı lazer toz halde bulunan malzemeyi katman katman sinterleyerek objeyi oluşturur. Bir kat toz serilir, ısı çemberi içerisinde bulunan bu toz erime noktasının hemen altındadır. Lazerin değdiği yerler erir ve sinterlenir. İlk katman oluşturulduktan sonra bir katman daha toz serilir ve bu süreç obje tamamlanana kadar devam eder.

Poliamid 3D Baskılar beyaz, çok ince taneli tozdan imal edilmiştir. Sonuç olarak sağlam, oldukça esnek malzeme küçük darbelere ve eğilmelere direnç gösterebilir. Yüzey kumlu ve taneli bir görünüme sahiptir ayrıca hafif gözeneklidir.

Poliamid 3D Baskılar başlangıç düzeyindeki tasarımcılar için harika ve iyi fiyatlı bir malzemedir. Sınırsız yaratıcılık yeteneği ile 3D baskı limitlerini zorlayabilirsiniz.

Nemi emen bir malzeme olduğu için dış mekanlar için kullanımı uygun değildir. Ancak, bazı durumlarda, malzemeyi su geçirmez hale getirebilirsiniz.

Geniş ve düz yüzeyler veya plakalarda (<25 cm) dikkatli olmak gerekir. Böyle bir 3D Baskı soğuduktan sonra, deforme olabilir. Bu deformasyon eğrilme olarak bilinir.

Malzeme Örnekleri

 

Fiyat Bilgisi

3D Baskıda fiyatlandırma üretilecek objenin geometrik şekline, hacmine, üretim süresine ve kullanılacak hammaddenin türüne bağlı olarak yapılmaktadır.

Kullanım Alanları

SLS teknolojisi 3D Baskıya büyük bir özgürlük sağlıyor. SLS teknolojisinde destek yapıları toz halde bulunan Poliamid malzeme tarafından yapıldığı için detay seviyesi yüksek, ince yapıdaki karmaşık modeller için çok uygundur. Ayrıca konsept modeller, modeller için küçük seriler(birkaç kopya), lambalar ve işlevsel modeller için kullanılabilir.

 

.

TASARIM ÖZELLİKLERİ

 

Yüzey Kalitesi 90%
Detaylar 90%
Mukavemet 70%
Esneklik 65%

Minimum duvar kalınlığı
0.8 mm

Çözünürlük
0.06 mm

Maksimum Hacim
180 X 180 X 330 mm