DECATHLON EASYBREATH MASKE İLE FİLTRELİ MASKE YAPIMI VE DAR FİLTRE İLE KULLANIMI

decathlon mask filter

Covid-19 Salgının yayılmaya başlaması ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 3D Yazıcılar ile bu salgına karşı çalışmalar bireysel ve kitlesel olarak başladı. Bizimde üretimlerimiz ile ilk günden beri destek verdiğimiz bir Kitlesel Üretim Hareketi olan 3Boyutludestek.org üzerinden 3D Yazıcı sahipleri üretici olarak bu mücadelede sağlık çalışanlarının yanında olacaklarını söyledi, sağlık çalışanlarımız ise ihtiyaç duydukları ürünlerin talebini yine bu oluşum üzerinden talep etti. Tüm ülke genelinde 3D Yazıcı sahipleri ile il ve ilçe belediyeleri, o illerde ki farklı kurumlar ile çok hızlı ve çok büyük bir dayanışma örneği gerçekleştirildi.

Bizde 3Durak olarak bünyemizde bulunan tüm 3D Yazıcıları bu sürece destek vermek için gece gündüz çalıştık. Sağlık çalışanlarımıza 1 ay içerisinde 100bin adetten fazla yüz siperliği teslim eden bu organizasyonun içinde olmak bizleri ayrıca motive etti.

Şimdi ise Decathlon’un dalış için kullanılan EastBreath isimli tam yüz maskesi için 3D Yazıcı ile aparatlar geliştirmeye başladık. Bununla ilgili daha önce yapılmış çalışmaları inceledik ve bizde tasarımı bir ileri boyuta taşıyarak bu ürünü %98’den fazla koruyuculuğu olan bir filtreli maskeye dönüştürdük.

decathlon mask adaptor

Bu yukarıda ki görselde EasyBreath ürünün medikal bir DAR Filtre kullanarak tam boy bir yüz maskesine çevirebiliyorsunuz.

Bu tasarıma  ait 3D modelleri açık kaynak olarak tasarlayan kişilerin paylaştığı linkten indirebilirsiniz;

Üst Parça 3D Model:

https://grabcad.com/library/cm-adapter-for-22mm-filters-1

Alt Parça 3D Model:

https://grabcad.com/library/22mm-draining-valve-cover-adapter-for-easybreath-decathlon-mask-1

 

decathlon mask 3d print

Biz bu tasarımlardan ilham alarak üzerine yaptığımız geliştirmeler ile sertifikasyonunu aldığımız bir filtre kumaşı ile herkesin kendi filtrasyonunu yapabileceği ve kullan at olarak değiştirilebilinecek bir filtreye dönüştüren bir tasarım yaptık. Bu tasarım dosyasına da yine aşağıda hazırladığımız linkten ulaşabilirsiniz;

Değiştirilebilir Filtre ile Yapabileceğiniz Tam Yüz Maskesi 3D Model;

https://grabcad.com/library/dmask-full-face-filter-mask-1

Sidebar

Blog categories

This section doesn’t currently include any content. Add content to this section using the sidebar.

Recent Post

This section doesn’t currently include any content. Add content to this section using the sidebar.